Městská knihovna Janovice nad Úhlavou :

Městská knihovna
Harantova 378
340 21 Janovice nad Úhlavou

Mgr. Olga Kováříková

E-mail: knihovna@janovice.cz

Výpůjční doba

Středa   9 - 12
 Čtvrtek   9 - 12

Knihovna na Facebooku

Staňte se našimi přáteli
na facebooku.

LÁSKY BOŽENY NĚMCOVÉ -  osudoví muži v životě slavné spisovatelky, pořadem provází spisovatelka Martina Bittnerová - čtvrtek 20. února

Nejbližší akce:

04.02.20 – 31.03.20 , 09:00Městská knihovna Janovice nad Úhlavou
PO STOPÁCH KRÁLŮ ŠUMAVY
Výstava o nebezpečném živobytí převaděčů na Šumavě. Příběhy převaděčů s důrazem na 20. století připravil Jan Jirák, historik a archivář Vlastivědného muzea Dr. Hostaše v Klatovech. Výstava bude v městské knihovně v Janovicích otevřena do 31. března 2020.
20.02.20 , 18:00sál městského úřadu v Janovicích nad Úhlavou
LÁSKY BOŽENY NĚMCOVÉ
Nejslavnější česká spisovatelka pohledem osudových mužů, kteří byli ve své době známí a úspěšní. Program poodhaluje roušku tajemství jejich výjimečného života – V. B. Nebeského, H. Jurenky, J. Helceleta a V. D. Lambla. Pořadem provází spisovatelka Martina Bittnerová.
26.02.20 , 14:00Městská knihovna Janovice nad Úhlavou
ODPOLEDNE PLNÉ DESKOVÝCH HER
Hravé odpoledne v knihovně pro velké i malé. Jsou pro vás připraveny nejrůznější deskové hry a hlavolamy a nechybí také poradní hlas. Mezi 14. a 18. hodinou si můžete v knihovně vyzkoušet deskovky a vyhrát třeba sladkou odměnu.
28.02.20 , 19:00stará radnice na náměstí v Janovicích nad Úhlavou
HRAVÁ KLASIKA aneb POCTA SLOVANSKÉMU HUDEBNÍMU DĚDICTVÍ
Trio - housle, harfa, violoncello v podání Štěpán Pražák (primárius Dvořákova kvarteta a Smyčcového kvarteta Českých filharmoniků), Barbora Plachá, Petr Nouzovský (přední český sólový violoncellista). Na programu zazní hudba A. Dvořáka, B. Martinů, B. Smetany, M.I. Glinky, A. Glazunova a další.
29.02.20 , 10:30u hasičské zbrojnice v Janovicích nad Úhlavou
JANOVICKÉ VEPŘOVÉ HODY
Prodej zabijačkových výrobků, po celé odpoledne hraje - sk. Pelíškové, ve 13.00 - vystoupí komik Václav Upír Krejčí, v 15.00 - mág a kouzelník Damián, v 17.00 - taneční vystoupení ROBOT show. Akci pořádá město Janovice nad Úhlavou a SDH Janovice nad Úhlavou.

Reportáže z akcí

„Projekt Čtení pomáhá je unikátní projekt, který podporuje rozvoj čtenářství a umožňuje dětem a mládeži přímo se podílet na charitativní činnosti. Také naše knihovna se k tomuto projektu připojuje a plně jej podporuje. Více informací o projektu na www.ctenipomaha.cz

4_www_ptejseknihovny_cz