Městská knihovna Janovice nad Úhlavou :

Městská knihovna
Harantova 378
340 21 Janovice nad Úhlavou

Mgr. Olga Kováříková

E-mail: knihovna@janovice.cz

Výpůjční doba

Středa   9 - 12
 Čtvrtek   9 - 12

Knihovna na Facebooku

Staňte se našimi přáteli
na facebooku.

BLÍZKÉ VZDÁLENOSTI : 14 - 20. století - v pátek 22. února od 19 hodin ve staré radnici

Tre Fontane - Julie Braná, Jakub Kydlíček a Marek Špelina.

Nejbližší akce:

03.12.18 - 28.02.19 , 18:00
SRDCE NA ŠUMAVĚ
Výstava fotografií Romana Sedláčka na téma věčně inspirující Šumavy. V pondělí 3.12. vernisáž s promítáním dalších fotografií ... s příběhem. Čekají vás také tři soutěžní otázky o ceny.
22.02.19 , 19:00
BLÍZKÉ VZDÁLENOSTI : HUDBA 14. - 20. STOLETÍ
Flétnový koncert - členové tria Tre Fontane – Julie Braná, Jakub Kydlíček a Marek Špelina patří k renomovaným interpretům staré hudby a hráčům na zobcové flétny. Jako pedagogové působí na konzervatořích v Praze a v Plzni. Koncert se koná ve staré radnici na náměstí v Janovicích.
27.02.19 , 14.00 - 18.00
HRAVÉ ODPOLEDNE V KNIHOVNĚ
Deskové hry pro děti budou připraveny mezi 14. a 18. hodinou v knihovně v Janovicích. Přijď si s kamarády vyzkoušet hry, které třeba ještě neznáš, ale zajímaly by Tě. Poradíme Ti a vysvětlíme, jak je hrát.
02.03.19 , 10.30
JANOVICKÉ VEPŘOVÉ HODY
Tradiční masopustní veselí u hasičské zbrojnice. K tanci a do ouška zahrají Pelíškové, v programu vystoupí imitátor Petr Jablonský, Matěj Kodeš s bublinářskou show nebo Honza Weber - mistr světa ve freestyle footbagu. Pořádá město Janovice nad Úhlavou a SDH Janovice. Občerstvení je zajištěno.
14.03.19 , 18:00
JARO PŘILÉTÁ aneb pohledy do ptačího světa
Spolu s Ing. Antonínem Gibišem se vydáme zvukem i obrazem do ptačího světa. Seznámíme se s běžnými druhy ptáků u Janovic a v nejbližším okolí. Dozvíme se, co je to birdwatchin a další zajímavosti o kroužkování a ochraně ptactva i dalších živočichů obecně. Beseda je vhodná i pro děti od 9 let.
16.03.19 , 14:00
DESKOVKY
Čeká vás Široká nabídka nejrůznějších deskových her a příjemně strávené odpoledne. Malí i velcí si mohou zahrát podle vlastního výběru rozmanité deskové hry - poradíme vám, jak na to. Akci pořádají janovičtí skauti a město Janovice nad Úhlavou. Občerstvení připraví Zmrzlinkovna.

Reportáže z akcí

„Projekt Čtení pomáhá je unikátní projekt, který podporuje rozvoj čtenářství a umožňuje dětem a mládeži přímo se podílet na charitativní činnosti. Také naše knihovna se k tomuto projektu připojuje a plně jej podporuje. Více informací o projektu na www.ctenipomaha.cz

4_www_ptejseknihovny_cz